PELLET

Pellet

Pellet jest nowoczesnym i ekologicznym źródłem energii stosowanym do ogrzewania domów, budynków niemieszknych, hal czy suszarni. Jest alternatywą do tradycyjnych źródeł ciepła tj. węgla, ekogroszku, oleju opałowego czy gazu. Do niedawna był stosowany głównie przez mieszkańców Europy Zachodniej, jednak od kilku lat coraz większą popularność zyskuje w Polsce. Zaletą pelletu jest to, że jest produkowany z odpadów drzewnych (trocin). Nie zawiera sztucznych dodatków i charakteryzuje się bardzo niską emisją spalin.
Ponadto, paliwo to w porównaniu np. z węglem jest dużo „czystsze” – w procesie spalania powstaje niewielka ilość (ok. 0,5 proc.) popiołu, który można później użyć np. do użyźnienia gleby na działce.
Kolejną ważną cechą jest wygoda użytkowania. Pellet to bowiem niewielkie (ok. 6-8mm) granulki, które pakowane są w worki 10-20kg. Można je łatwo transportować i składować, a przy tym kotłownia pachnie drewnem.
Ważną zaletą jest łatwość przejścia z ogrzewania tradycyjnego do nowoczesnego i niemal bezobsługowego ogrzewania pelletem. Nie trzeba wymieniać dotychczas używanego kotła czy zmieniać całej kotłowni. Wystarczy dokupić palnik na pellet dostępny w naszej ofercie i już możemy cieszyć się wygodą i prostotą ogrzewania pelletem, a przy tym będziemy ekologiczni.

W ofercie posiadamy pellet:

  • z drzew iglastych,
  • z drzew liściastych
  • oraz mieszane.

Sprzedawany przez nas pellet może być w klasie ekonomicznej lub najwyższej jakości z certyfikatami EN plus A1 oraz DIN PLUS.

Pellet jest pakowany w worki foliowe po 15 kg i składowany na paletach. Klient może u nas kupić dowolną ilość pelletu, począwszy od 1 worka do kilkundziesięciu ton. Zapewniamy dowóz do klienta.

Jesteś zainteresowany?
Skontaktuj się z nami, udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania oraz zrobimy darmową wycenę

Close Menu